Aşk Vefki Büyü müdür?

Aşk Vefki Büyü müdür?

Aşk Vefki Büyü müdür? Sorunuza yanıt arıyorsanız aradığınız cevaplar için doğru yerdesiniz. Vefkler aşk için, bağlama için, şirinlik için, korunma için ve bereket için yapılır. Büyüler de aynı amaçlara hizmet edebilir. Bu nokta da şöyle bir soru geliyor akıllara: Vefk ile büyü aynı şey midir ya da Vefk büyü müdür?

Vefk dualarla, tılsımlarla belirli sayı ve rakamların düzen için de bir araya getirilmesi ile oluşur. Bu noktada zaten büyü ile yolları ayrılır. Büyünün içinde duaya sadece belli alanlarda yer verilir. Amaçları aynı olsa da ritüelleri Vefk ile birbirinden farklıdır. Büyü de yedirme içirme, toprağa gömme, yakma, kan akıtma, kurban verme gibi işlemler yapılabilirken Vefk de yapılması gereken şey yazılan kutsal celbi üzerinde taşımaktır. Koruma, şirinlik, aşk, bağlama, sevgi, muhabbet… İçin yapılabilir. Örneğin; bağlama için, kilit büyüsü yaptıran biri kilit alarak okumalar yapar ve toprağa gömer ya da adet kanı büyüsü adet kanının adamın yemeğine ya da içeceğine katılması ile yapılır.  Yapılışını duyduğunuzda bile onun neden rahmani ya da şeytani olduğunu anlayabilirsiniz. Vefk ise sadece üzerinizde taşımanız gereken muska benzeri tılsımdır. Büyülerin bazıları şeytani uygulamalar sınıfına girer.

VEFK İLE BÜYÜNÜN FARKI

Adet kanı büyüsü, mezar büyüsü, ölü toprağı büyüsü, papaz büyüsü, sabun büyüsü gibi uygulamalar bu şeytani uygulamalardandır.  Vefklerin ise hiçbiri şeytani değildir. Tamamen rahmani uygulamalardır. Yapana yaptırana günahı olmaz. Özü duadır çünkü. Vefk de niyet edilen dua yalnızca Allah’tan istenir. Başka varlıklar katılmaz fakat büyü de bazı durumlarda hüddamlardan yardım alınabilir.
Vefk içerisinde dini sırları barındırır. Bu yüzden Vefk ile büyü farkı vefkin çalışmalar arasında yer almasıdır. Yapana, yaptırana kesinlikle bir zararı olmaz, ters tepmez. Bekleme süresi yedi ile yirmi bir gün arasıdır.  Üzerinizde taşıdığınız Vefki sadece banyodan önce çıkarmanız gerekir. Onun dışında her yer de takabilirsiniz. Kadınlar regl döneminde de Vefki taşıyabilirler. Çıkarmalarına gerek yoktur.  Vefk yere düşerse etkisi bitmez, azalmaz… Tekrar üzerinizde taşımaya devam edebilirsiniz. Zarar görmemesi, yırtılmaması, ıslanmaması ya da kaybolmaması için iyi muhafaza etmeniz gerekir.

Vefk büyü müdür? Sorusunun cevabını bu şekilde vermiş olduk.

Sizde vefk yazan medyum arıyorsanız Medyum Semih Aktürk’e ulaşabilirsiniz.