Aşk Muskası

Aşk Muskası

Aşk Muskası, geçmişten günümüze süre gelen bir kullanıma sahiptir. Aşk Muskası çok eski zamanlara dayanan bir durum olarak biliniyor. Aşk Muskası  genellikle bir isteği olan ancak gerçekleşmeyen, kısmet ve kadersiz olduğunu düşünen ya da kötü etkilerden ve nazardan korunmak için yaptırılan mistik bir anlayışın ürünüdür.

Muskalar içerisinde çeşitli tesiri kuvvetli dualar bulunduran ve kutsaliyeti yüksek olan etkilerdir. Birçok kişi Aşk Muskası etkileri konusunda bizzat şahit olmuş olduğu konu ve olayların olmasından dolayı insanların başından geçen kötü olayların bertaraf edilmesi ve kadersizlik gibi istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için muskanın konularına başvuruyorlar.

Özellikle Aşk Muskasının etkileri arasında büyüye karşı koruyucu özelliğinin olması da kişilerin muskaya daha fazla rağbet etmesini sağlıyor. İslam’da  muska yapımı uzmanlık alanı gerektiren bir konu olduğu için bu işlem herkes tarafından yapılan bir işlem değildir. Bu nedenle muska yapımı konusunda uzman olan ve hangi duaların kullanılacağını bilen medyumlara başvurularak muskaların etkilerinden azami bir şekilde yararlanılması sağlanıyor.

Muskanın Faydaları

Genel kanı olarak muskanın faydaları göz önüne alındığında birçok faydasını saymak mümkün oluyor. Öncelikle muska içindeki duaların koruyucu ve kollayıcı dua grupları arasında yer alması ve oldukça fazla etkisel bir güze sahip olması nedeni ile kişilerin başında kötü olayların gelmesini engelliyor. Bir tür kişileri kalkan gibi koruyarak olumsuz durumlar ile karşılaşılmasını önlüyor. Aynı zamanda muskanın faydaları konusunda bilinen en temel konu büyülere karşı kişilerde koruyucu özellikler göstermesidir.

Büyü yapılmak istendiğinde büyünün keskin etkisi muska karşısında etkisiz hale gelerek kişilerin korunmasına olanak sağlanıyor. Bazı kişilerin duygusal düzeylerinin çok hassas olmasından dolayı gece uykuda ve rüyada bir takım doğa ve insanüstü konular ile ilgili rüyalar gördükleri bilinen bir gerçek. Bu tür durumların insan psikolojisini bozduğu uzmanlarca açıklanan bir durumdur.

Muska özellikle duygusal seviyeleri düşük olan bu tür kişileri koruyarak psikolojik duygu durumlarının olumsuz yönde etkilenmemesini sağlıyor.

Muskada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İslam’da muska kutsal ayetleri içeren bir durum olmasından dolayı muskaların temiz ve titiz olan yerlerde saklanması ve muhafaza edilmesi gerekiyor. Özellikle banyo ve tuvalet gibi alanlara muska ile girmemek de dikkat edilmesi gereken bir diğer konu olarak biliniyor.